Gdzie pojechać na rowerze? Top 5 miejsc odwiedzonych w 2018 roku

Gdzie pojechać na rowerze?

To pytanie pojawia się w głowach zapaleńców rowerowych z dużą częstotliwością. A już zwłaszcza w sezonie o ograniczonej aktywności rowerowej, za który uważam zimę. Do wzrostu popularności tego pytania przyczynia się też okres końcoworoczny, kiedy często nawet mimowolnie podsumowujemy mijający rok i planujemy wyjazdy na rok kolejny. Sami aktualnie żonglujemy pomysłami i dywagujemy nad celem nowej wyprawy. Przy tej okazji pomyśleliśmy, że może podsuniemy Wam jakieś propozycje na podstawie naszych tegorocznych rowerowych odkryć. Przygotowaliśmy 5 miejsc, które warto zwiedzić rowerowo. Są to naszym zdaniem najciekawsze, najładniejsze, po prostu najlepsze rowerowe destynacje z roku 2018.  Może i wam się spodobają? Sprawdźcie, gdzie pojechać na rowerze w przyszłym roku!

W naszym zestawieniu znalazły się zarówno miejsca w Polsce, jak i za granicą. Liczymy, że każdy znajdzie tu inspirację dla siebie.

Tallinn

O Tallinnie na tym blogu mówi się często. Nigdy nie kryliśmy sympatii do stolicy Estonii i chyba ciągle jeszcze pozostajemy oczarowani klimatem miasta. Jeśli lubicie historyczne starówki, a la średniowieczne uliczki i skandynawskiego ducha, to nie zastanawiajcie się, tylko jedźcie do Tallinna. Co więcej, Estończycy dbają o rowerzystów i miasto oraz okolice posiadają profesjonalną sieć ścieżek rowerowych.

Uliczki Tallinna

Park Narodowy Gauja

Czyli jeden z piękniejszych Parków Narodowych na Łotwie. Ciągnie się wzdłuż malowniczej rzeki Gauji i dostarcza świetnych rozrywek fanom jazdy górskiej, miłośnikom jaskiń i formacji skalnych oraz fanom zwiedzania zamków. Można spędzić tu aktywnie tydzień lub dwa nie zaznając nudy. Sami żałujemy, że tylko dwie doby mogliśmy przemierzać zielone trasy Parku, bo naprawdę jest tu co robić. Na pewno warto wypożyczyć kajak i przepłynąć się kawałek Gaują – to ponoć jedna z piękniejszych tras rzecznych w Europie!

Przez Park Gauja

Przez Park Gauja

Warmia

Podczas majówki zwiedziliśmy zakamarki Warmii i bardzo chcemy tam wrócić. Zamki Krzyżackie, biskupie (zwłaszcza ten w Lidzbarku), urokliwe miasteczka z bogatą polsko-pruską historią, piękna przyroda – miejsce wprost wymarzone na kilkudniową wycieczkę i solidną lekcję historii. Do tego płaski teren i niewygórowane ceny zakwaterowania.

Warmińskie widoki

Warmińskie widoki

Malbork

Niedaleko Warmii, ale już w innej krainie leży Malbork – jedna z cenniejszych turystycznych perełek na mapie Polski. Mieliśmy szczęście odwiedzić ją w tym roku i dać się uwieść magii pokrzyżackiej fortecy. Miejsce bezdyskusyjnie konieczne do zobaczenia. Gwarantujemy, że dacie się porwać klimatowi zamku tak bardzo, że nawet nie poczujecie zmęczenia po 3-godzinnym zwiedzaniu. Więcej o atrakcjach Malborka przeczytacie w tym poście.

gdzie pojechać na rowerze

Malbork Nocą

Szlak Husarii Polskiej i okolice

Mowa tu o lasach ciągnących się od Raciborza do Gliwic i biegnącym przez nie szlaku, którym rzekomo przechodzić miał Jan III Sobieski zmierzając na Wiedeń. To mało odkryte regiony Śląska, które z industrialnym wizerunkiem tego regionu nie mają nic wspólnego. Hektary zielonych lasów, historyczne miasta po drodze, ciekawostki jak np. Topola Hekla, to tylko część powodów, dla których warto przejechać się po śląskich lasach. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego artykułu poświęconemu wycieczce szlakiem husarskim.

Topola Hekla

Topola Hekla

To gdzie w końcu pojechać?

Przyznajemy, że trudno było nam wybrać jednogłośnie pięć najlepszych miejsc, które zwiedziliśmy w tym roku, bo każde było warte trudu i czasu by do niego dotrzeć. Wybór padł na te, które wyjątkowo pozytywnie nas zaskoczyły i które są do zdobycia przez wszystkich rowerzystów, nawet początkujących. Jak wam się podoba nasza top lista? Co byście do niej od siebie dodali? Jak zwykle, czekamy na Wasze opinie!

Jeśli chcesz dostawać najnowsze informacje o tym co aktualnie robimy, polub naszą stronę na Facebooku.

You may also like...

Inline
Inline