Kawa z Areopressu – czyli jak przygotować najlepszą kawę w terenie

Kawa musi być!

Jak przygotować kawę w terenie?

Kawa w terenie
Kawa w terenie

Nie wyobrażasz sobie poranka bez kubka kawy? My też nie. Dlatego nie przyjmujemy myśli, aby zrezygnować z niego nawet podczas wypraw. Oczywiście podróżując po miastach nie trudno wejść do przytulnej kawiarenki i tam zamówić albo energetyzujące espresso albo delikatne cappuccino – co tylko lubimy. Jednak, gdy budzisz się w środku lasu a do najbliższego miasta jest kilkadziesiąt kilometrów, konieczne jest samodzielne zaopatrzenie się w najlepszy napój na świecie. Mając do dyspozycji kuchenkę turystyczną, czajnik i wodę jesteśmy w pół drogi do sukcesu. Potrzebujemy jeszcze rzecz jasna kawy (zmielonej, chyba że wieziemy ze sobą młynek). W zasadzie  w tym momencie możemy już zaparzyć kawę, ale jako prawdziwi smakosze małej czarnej nie akceptujemy półśrodków w postaci „zalewajki” zwanej czasem kawą po turecku. (która nota bene z prawdziwą turecką kawą nie ma nic wspólnego). Co więc począć?

Aeropress

Gotowe rozwiązanie przynosi nam Areopress – mała kawiarka przypominająca strzykawkę, z której pomocą zaparzymy pyszną kawę zarówno w domowym zaciszu, na kempingu, czy w środku lasu.
Urządzenie zrobione jest z plastiku, waży więc kilkadziesiąt gram, jest trwałe, łatwo je umyć i przede wszystkim nie zajmuje dużo miejsca w torbie czy sakwie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym prezentujemy jak zaparzyć kawę w Aeropressie.

https://www.youtube.com/embed/3WlQdpYG4j8?ecver=1

Jeżeli macie jakieś swoje oryginalne sposoby czy patenty na kawę w trasie, podzielcie się nimi w komentarzach.

Nasze media:

Instagram

Facebook

You may also like...

Inline
Inline