Czy rower powinien mieć dzwonek?

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

  1. Witam. Szczerzę powiedziawszy, nie za bardzo zgadzam się z tym artykułem. Zacznę od tego, że najczęściej jestem rowerzystą i pieszym, rzadziej kierowcą i nie postrzegam, “że pieszy to osoba utrudniająca poruszanie się rowerem po mieście i prowodyr wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze” -jak dla mnie to po prostu inny uczestnik ruchu drogowego, który powinien, chociaż nie ma nakazu znać obowiązujących przepisów i tym samym wielu ich nie przestrzega. Z resztą powiedzmy sobie szczerze, że w każdej z grup znajdują się osoby, które owych przepisów nie przestrzegają -nie jest to wytłumaczenie, a tylko fakt. Uważam, że lepiej zawsze stosować się do innych uczestników ruchu z zasadą ograniczonego zaufania, nie ma co się spodziewać, że np. kierowca nas przepuści bo mamy pierwszeństwo, w ten sposób można wylądować pod kołami auta i nic nam z tego, że owe pierwszeństwo mieliśmy. W każdym razie odnosząc się do tematu dzwonka, to przyznam iż jeżdżę rowerem właściwie całe życie, w różnych warunkach i owego dzwonka właściwie nie używam, bo dzwonienie często nie wywiera żadnego skutku -piesi potrafią w ogóle na niego nie reagować (a nawet jeśli, nie jest to pochlebna reakcja) i lepiej po prostu przeprosić lub zwrócić uwagę iż ktoś idzie po choćby drodze rowerowej, a nie powinien. O ostrzeganiu innych można zapomnieć, szczególnie iż owego dzwonka właściwie nie słychać w gwarze miasta i z tego powodu nie rozumiem, czemu akurat to jest wymaganym wyposażeniem roweru. Każdy rower jaki miałem posiadał i posiada dzwonek, ale tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce na kierownicy.

  2. Karol Nowicki pisze:

    Ja też dzwonię tylko i wyłącznie na ścieżce rowerowej, dobrze, że w moim mieście jest ich coraz więcej, od razu szybciej i sprawniej się jedzie – no i bezpieczniej!

    • Planeta Dzika pisze:

      To prawda. Jeszcze tylko trzeba mieć nadzieję, że piesi szybko załapią, żeby po ścieżkach rowerowych nie łazić i będzie super. 😉

Inline
Inline